Proiect

Vay Ádám Gimnázium Szakközépiskola Szakiskola és Kollégium din Baktalórántháza, Ungaria, prin Programul de cooperare pentru pregătire profesională” în colaborare cu un grup de elevi, şcolarizaţi în domenii asemănătoare, şi cadre didactice de la Grupul Şcolar de Industrie Alimentară, Satu Mare, au participat la derularea proiectului. În perioada 1- 4 iunie 2010 elevi şi profesori, atât din Ungaria cât şi din şcoala noastră, au participat la ora „Fără frontiere”, în cadrul căreia s-au prezentat cele două şcoli. Elevii au mai participat la excursii tematice în judeţul Satu Mare. Scopul final al proiectului a fost însă realizarea unui calendar cu reţetele specifice zonelor împreună cu pozele meniurilor pregătite de elevi.

Director adjunct,

prof. Ildiko Buda